Čalounictví GATT

Rychle a kvalitně provádíme veškeré čalounické práce, opravy a potahování nábytku do látek, koženek a kůží. Zajistíme dopravu a stěhování Vašich zakázek.

CENÍK ČALOUNICTVÍ

Příklady cen u nejčastějších zakázek (ceny jsou orientační):

  • Sedací souprava do látky … od 22.000,-
  • Sedací souprava do kůže (hověziny) … od 45 – 55.000,-
  • Ušák nový – latkový, kůže … od 12.000,-
  • Kuchyňská lavice … od 5.000,-
  • Stylová židle … od 2.000,-
  • Prasklé příčky u křesel a sedaček … od 2.000,-

Ceny se odvíjejí od velikosti výrobku, konstrukční složitosti, ceny potahových materiálů i ceny výplní. V orientačních cenách je zahrnuta cena za práci, materiál, vč. potahové látky a dopravy. Konzultace a cenová nabídka je prováděna dle dohody i u zákazníka.

Jak ušetřit

Dotaz z naší e-mailové pošty:

Pane Kuchaři, chtěla bych se Vás zeptat, zda v dnešní době se ještě vyplatí přečalounit starou sedací soupravu nebo zda je lepší koupit novou…. Levnější sedačky jsem viděla již za 15 – 20.000, dražší potom za 35 – 50.000. Mám zjištěno, že ceny za přečalounění se pohybují kolem 20.000 Kč.

Vlasta M., České Budějovice

Uvádím zde odpověď i jako informaci ostatním zájemcům:

Při nákupu nové sedací soupravy záleží především na kvalitě jednotlivých komponentů, z nichž je souprava poskládána. Tyto se dají rozdělit do 3 skupin: Kvalita dřevěné nebo dřevotřískové kostry včetně kvality pevnosti, dále je to kvalita molitanových nebo jiných výplní a v neposlední řadě kvalita potahové látky. Od toho se odvíjí také cena nové sedací soupravy.

U méně kvalitních sedacích souprav se při jejich opravách naše firma setkává s molitany, které se vysedí již po prvním roce, kostry jsou většinou z dřevotřísky pospojované pouze truhlářskými sponami, brzy se vylamují a praskají. Pak se látky v kombinaci s těmito případy prošoupou asi za dva roky.

U přepotažení starší sedací soupravy je nejdůležitější kvalita “kostry”, protože je předpoklad, že molitanové výplně a látka se pouze vymění za nové. Tuto informaci můžete posoudit alespoň zhruba již sama, ale v době před cca 15 – 25 lety se tyto kostry zhotovovaly převážně ze dřeva, laťovek s žádným nebo velmi malým podílem dřevotřísky.

U naší firmy je poskytována po vzájemné dohodě konzultace u zákazníka, zajišťujeme i případný odvoz. Klientům sdělíme především informace ohledně “kostry” sedací soupravy, případně možnosti její opravy a zpevnění. Molitany měníme zpravidla za nové a potahové tkaniny nabízíme pouze kvalitní s atesty na odběr.

V nabídce máme cca 270 vzorků včetně kůží a koženek. Po přečalounění je tedy sedací souprava jako nová, z kvalitních materiálů a zachovává si původní pouze “kostru”.. Finanční úspora se pohybuje přibližně od 10 – 15. tisíc výše.

Naše firma zajišťuje prostřednictvím našich 4 pražských poboček samozřejmě také veškeré další čalounické práce, včetně výroby zdravotních matrací a ušáků.

Karel Kuchař, majitel firmy čalounictví GATT