Čalounictví GATT

Rychle a kvalitně provádíme veškeré čalounické práce, opravy a potahování nábytku do látek, koženek a kůží. Zajistíme dopravu a stěhování Vašich zakázek.

KŘESLA UŠÁK

Křesla ušáky vyrábím v podstatě od založení firmy čalounictví Gatt od roku 1993. Rozhodl jsem se vyrábět tento typ křesel trochu jiným způsobem. Na podobných křeslech z konce 19. a začátku 20. století se mně líbila především konstrukce těchto křesel. Bylo použito tvrdé dřevo a kvalitní truhlářské spoje. Firemní křesla – ušáky, které jsou k dispozici u naší firmy mají tedy stejný základ… masivní dřevo a kvalitní truhlářské hřebenové lepené spoje. Proto také dáváme na kostru výrobku záruku 10 let. Od začátku založení firmy se nám na kostru nevyskytla ani jediná reklamace.

Další postup výroby ušáku je už v podstatě zavedeným postupem. Každý výrobek má bederní opěrku, případně lze vyrobit posunovací polštářek pod hlavu. Ale to nejpodstatnější, proč se Vám právě v našem ušáku bude sedět pohodlně po celá léta, je v postupu výroby ve spolupráci se zákazníkem. Při zadání zakázky zkonzultuji s klientem základní údaje, které také můžeme odvodit od vzorku ušáku, který máme na dílně k dispozici. Jedná se o výšku sedu, područek, sklon zádové části a nastavení bederní opěrky. Zákazník si dále stanoví přibližnou tuhost výplní výrobku.

Na základě těchto údajů připraví naše firma celé křeslo obalené již v molitanu, studené pěně apod. a nastává fáze, kdy si Vašeho ušáka můžete přijít ještě před konečným potažením vyzkoušet a jsou možné ještě změny. Poslední fáze je potažení výrobku do látky nebo kůže. U každého ušáku je možnost prošití zádové části, popř. prošití knoflíky, vybrat si můžete dále z různých odstínů dřevěných noh, které můžeme dodat také pozlacené. Možno je také vyrobit taburet pod nohy a to s úložným prostorem nebo bez.

Díky tomuto nestandardnímu postupu se stane křeslo vyrobené přímo pro Vás příjemným relaxačním místem k odpočinku, případně poslouží osobám s omezenou hybností ke komfortnějšímu životu.

Karel Kuchař
majitel firmy čalounictví GATT